SIOE Polska

Rasizm jest najwyzsza forma ludzkiej glupoty ale islamofobia jest szczytem zdrowego rozsadku

Norwegia finansuje szkoły Koranu w Pakistanie

Posted by sioepolska w dniu Styczeń 18, 2008

Przetłumaczone z SIOE Norwegia:

W norweskich wiadomościach programu TV2 z 10 stycznia 2008 roku poinformowano, że Departament ds. Cudzoziemców  przeznaczył 10 milionów norweskich koron na odświeżenie 100 Pakistańskich szkół Koranu. Oprócz tego pieniądze powinny być przeznaczone na zainstalowanie toalet w szkołach. 

Warunkiem przyznania dotacji było to, że oprócz Koranu nauczaane będą też inne przedmioty. O jakie jednak przedmioty i w jakiej ilości w raporcie telewizji TV2 nie wspomniano.

Zdaniem TV2 sklandalem jest, że pieniądze nie dotarły do szkół Koranu, ale utkwiły w rękach lokalnych władz. Stamtąd miały być przekazane do islamskich grup. Szczególnie w północno- zachodniej części prowincji, graniczącej z Afganistanem, gdzie partyzantka sprzymierzona z Talibami walczy o militarną kontrolę nad prowincją. Lider wszystkich szkół Koranu nie widział ani grosza z tych pieniędzy.

Ambasada Norwegii w Islamabadzie, jakkolwiek jednak, utrzymuje, że lokalny konsultant ma kontrolę nad tymi pieniędzmi. Ten pogląd został mocno przekształcony przez telewizję TV2.

Sekretarz Departamentu ds. Cudzoziemców, Pan Haakon A. Gulbrandsen (SV) utrzymuje, że  nie można być wszystkiego w stu procentach pewnym w dzisiejszym świecie. Jest on jednak  przekonany, że norweskie władze mają pełną kontrolę nad każdą koroną wydaną przez Pakistańczyków.

Zdumienie budzi przekonanie telewizji TV2, że skandalem jest nieotrzymanie pieniędzy przez szkoły Koranu. TV2 nie widzi żadnego problemu w fakcie, że norweski Departament ds Cudzoziemców przeznaczył pieniądze na wsparcie szkół Koranu w Pakistanie, wiedząc, że chodzi tu o edukację najbardziej zradykalizowanych islamistów, którzy przyłączą się później do Talibów lub Al- Quidy.

Zgodnie z głębokim pięciostronnicowym artykułem w dzienniku Dagens Naeringsliv z jesieni 2004 roku wiadomo, że około 5000 norwesko- pakistańskich dzieci uczęszcza do takich szkół Koranu w Pakistanie, podczas gdy ich rodzice otrzymują wysoką pomoc socjalną dla nich w Norwegii. Te dzieci mają norweskie obywatelstwo, ale one oczywiście nie znają ani jednego słowa po norwesku, ani nie poznają ani jednej informacji na temat społecznych relacji w Norwegii w czasie, gdy są “edukowane” w Pakistanie. Około wieku 18- 20 lat wracają do Norwegii ze swoim 100% małożonkiem, dodatkowo przywożąc 1- 2 dzieci zgodnie z unormowaniami rodzinnymi. I znów dostają norweskią pomoc socjalną. Dopóki nie znają norweskiego, ani żadnego zachodniego języka nie znajdą pracy w Norwegii, z wyjatkiem pracy na czarno, za którą nie odprowadza się podatków do skarbu państwowego. I ponownie, gdy ich dziecko osiagnie wiek 5 lub 6 lat odsyłane jest do Pakistanu, i tak nastepne pokolenia przechodza ten sam cykl. 

Ten proces ma miejsce, ponieważ norweski minister ds. Cudzoziemców Jonas Gahr Stoere (Ap) znalzał pieniądze, by dofinansować szkoły Koranu. Jednocześnie premier Stoltenberg i jego rząd pracuje nad wprowadzeniem odpowiedniego prawa dla imigrantów z obywatelstwem, dpoóki nie znajdą pracy w prywatnym sektorze.
SIOE Norwegia pozostawia wnioski płynące z tych informacji czytelnikom.

Jeśli znasz język norweski możesz oglądnąć video i dowiedzieć się czegoś więcej:
http://www.tv2.no/startsiden/article1532026.ece

Reklamy

Sorry, the comment form is closed at this time.