SIOE Polska

Rasizm jest najwyzsza forma ludzkiej glupoty ale islamofobia jest szczytem zdrowego rozsadku

UZUPEŁNIENIE – Demonstracja w Kopenhadze : PRÓBA MORDERSTWA DUŃSKIEGO LIDERA I CZŁONKÓW SIOE/SIAD

Posted by sioepolska w dniu Październik 26, 2007

SIOE Dania dopiero teraz publikuje raport z próby morderstwa przed demonstracją w Kopenhadze. Z potrzeby odtworzenia i przypomnienia , ale i z powodu tego iż mainstreamowe media prawie całkowicie milczały lub publikowały kłamstwa na temat incydentu. Czekaliśmy by zobaczyć czy media będą pisać o tym wydarzeniu. To jest pierwszy artykuł a niedługo pojawi się następny na temat demonstracji.

Próba morderstwa lidera i członków SIOE/SIAD

Jeden z rannych członków SIAD
 

Niedziela 21 Października nie była tylko pojedynczym atakiem na wolność słowa ale także próbą zamknięcia na zawsze ust organizacji, która walczy o wolność, wolność słowa i demokracje. O mały włos nie skończyło się jak w Holandii morderstwem jednego z dzielnych rzeczników wolności wypowiedzi, który odważył się stanąć na linii frontu.

W niedziele 21 października SIOE Dania organizowało legalną demonstrację w Kopenhadze. (Patrz poprzednią wiadomość.) Przed demonstracją Anders Gravers (SIOE i SIAD) i dwóch innych członków jechało na trzech przednich miejscach vana,  podążając za samochodem ochrony, gdzie pasażerem była 74 letnia kobieta i dwóch członków SIAD
Anders prowadził i zjeżdżał za ochroną do podziemnego parkingu by zaparkować samochód w bezpiecznym miejscu na czas demonstracji. Zjeżdżał bardzo wolno ponieważ było wyraźnie mało miejsca by  zmieścić się vanem. Zjazd był bardzo stromy i  podzielony betonowymi filarami. Z powodu opóźnienia kierowca ochrony wysiadł z swojego auta by otworzyć metalową bramę raz jeszcze ponieważ zamykała się po 30 sekundach. Następnie  mogliśmy wjechać do piwnic. Kierowca skierował vana blisko filarów i zaparkował bezpośrednio przed wielkim betonowym filarem wspierającym dach piwnicy.

2-5 sekund później usłyszeliśmy głośny trzask i przednia szyba została rozbita. Dwóch napastników było naprzeciw nas i dwóch po każdej stronie samochodu. Rozwalając boczne szyby krzyczeli  „Wyciągnąć ich, wyciągnąć ich!” Zaczęli bić Andersa i pasażerów SIAD  metalowymi pałkami. Członek SIAD w środku został uderzony rzuconą pełną butelką wody w tył głowy.

Andersowi udało się  po chwili kopnąć jednego z typów mocno w głowę gdy ten pochylał się by otworzyć drzwi. Anders postanowił wyjść na zewnątrz z gaśnicą i uderzył kolejnego napastnika mocno w ramię. Okazało się później, że próbowano zadźgać Andersa, znalazł cięte dziury na koszuli, kurtce i kamizelce. Anders miał na sobie ochronna kamizelkę, która uratowała mu życie.

Nagle agresorzy zniknęli, Anders okrążył vana i zobaczył członka SIAD leżącego na ziemi i bitego metalowymi pałkami po głowie przez 4-5 osób. Najwidoczniej jego także próbowano zadźgać, ale i tym razem ubrana kamizelka ochronna uratowała mu życie.

W pewnej chwili ktoś zaczął krzyczeć „Uciekać, uciekać” i agresorzy zniknęli za stromym wyjazdem.
Starsza kobieta leżała na ziemi kompletnie sztywna. Kobieta była w samochodzie ochrony i opuściła go gdy kierowca krzyczał, „WYJŚĆ WYJŚĆ”. Nie wiedziała co zrobić i zaczęła uciekać.
Została złapana przez dwie osoby i uderzona metalową pałką. Położyła się całkowicie nieruchomo w nadziei, iż nie dostanie więcej razy. Czuła jak atakujący stoją przez moment i obserwują czy się rusza. Przypuszczalnie pobiegli do innych członków SIAD leżących na ziemi  i dołączyli do ataku na nich.

Nie możliwe było zawiadomienie policji ponieważ w piwnicy nie było zasięgu.
Ale na całe szczęście zbiegiem okoliczności dozorca budynku zszedł na dół chwile po i powiadomił policje i pogotowie

Ranni, 2 mężczyzn i 2 kobiety zdecydowali, że najlepszą rzeczą jaką Anders może zrobić jest dokończenie demonstracji. Byłby to policzek w twarz dla niedemokratycznych i fanatycznych sił które próbowały zestrzelić nas na zawsze. Anders zgodził się, oprócz potłuczeń na ramieniu i ciele czuł się dobrze i po rozmowie z policją, odjechał i dokończył demonstracje na przeciw Instytutu Praw Człowieka

Reklamy

Sorry, the comment form is closed at this time.